Правила пожежної безпеки під час перебування в лісах та лісопаркових зонах

Дата: 17.04.2020 14:30

Правила пожежної безпеки під час перебування в лісах та лісопаркових зонах

Пожежа в лісах та лісопаркових зонах стихійне, некероване поширення вогню лісовими площами.

Найчастіше лісова пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті сірник або цигарка, дитячі витівки з вогнем. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди.

Немає кращого місця для відпочинку як ліс, з його красою та величчю. Жителі часто не усвідомлюють значення лісів для здоров'я. Щорічно у період свят і вихідних днів спостерігається збільшення кількості лісових пожеж, коли велика кількість громадян відправляється до лісу (лісопаркових зон) на пікніки.

Нерідко народні гуляння в лісопарковій зоні закінчуються лихом для природи та величезною проблемою для лісників. Те, що створювалося природою протягом багатьох років, може миттєво загинути від вогню.

Щоб попередити пожежу, перебуваючи в лісовій та лісопарковій зоні на відпочинку, не забувайте дотримуватися вимог пожежної безпеки.

Забороняється:

- розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цієї мети;

- залишати у непередбачених для цього місцях обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо;

- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);

- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте "101"