Одеська область, Білгород-Дністровський район

Шановні мешканці Тузлівської ОТГ, власники та користувачі земельних ділянок.

Дата: 23.07.2020 12:52

Шановні мешканці Тузлівської ОТГ,

власники та користувачі земельних ділянок.

Щороку, з 1 липня до 1 вересня Ви активно сплачуєте земельний податок з фізичних осіб ( плату за землю). За це щира вдячність і повага  платникам.  Податок у повному об’ємі зараховується до бюджету нашої громади. Кошти спрямовуються   на фінансування  видатків з виплати заробітної плати  працівникам бюджетних установ , оплату електроенергії , придбання вугілля, харчування учнів  у школі та вихованців у дитячих садках, підвіз дітей,  проведення заходів з благоустрою (прибирання територій курорту та сіл, обслуговування ліній вуличного освітлення),  надання матеріальної допомоги громадянам, що потерпають від скрутних життєвих обставин чи тяжкої хвороби та інші витрати, пов’язані з життєзабезпеченням нашої громади.

Цей  рік виявився надскладним і несприятливим для сільських трударів. Небувала посуха і, як наслідок - масштабний неврожай торкнулися у певній мірі кожного сільського мешканця. Втрачено  вкладені  кошти, працю, сподівання. Натомість - фінансові труднощі, невиконані зобов’язання, скрута, невпевненість,  розпач. Тому зрозуміло, що наразі найбільш наболілою і обговорюваною темою  в громаді є виплата (чи невиплата)  фермерськими господарствами, іншими суб’єктами господарювання орендної плати власникам земельних часток (паїв), переживання за фінансове становище сім’ї, за неможливість утримувати хоч якесь підсобне господарство.

За цих умов сільська рада докладає  всіх зусиль для врегулювання ситуації. У максимально короткі терміни уповноваженою комісією, працівниками апарату сільської ради товаровиробникам були надані всі необхідні документи для отримання компенсації від держави , а при визначенні ставки земельного податку на 2021 рік було знижено її на 0,2% : з цьогорічних 0,95%  до  0,75% .

На жаль, в Податковому  кодексі  України серед  повноважень сільської ради немає таких ,  що відміняють  справляння земельного  податку  взагалі ,  або навіть змінюють (зменшують)  його ставку в поточному податковому  році.

Тому звертаюся до власників земельних ділянок всіх категорій , а особливо-до власників паїв, платників земельного податку. Податок платити треба. Плата за землю  є обов’язковою для   всіх власників земельних  ділянок, крім пільгової категорії громадян. Як не прикро, але  у разі несплати, по закінченню терміну , власник ділянки (паю)  буде значитися  боржником  перед державою. Далі податковими та виконавчими  органами може  бути запущено механізм примусової сплати: суд, внесення власника ділянки  до Єдиного реєстру боржників, накладання штрафу, витребування судового та виконавчого збору,блокування банківських рахунків,  неможливість отримувати субсидію, виїхати за кордон. А    дефіцит  місцевого   бюджету  змусить  заморозити  видатки навіть за захищеними (згаданими мною  вище ) бюджетними призначеннями.

Повірте, мені непросто  це озвучувати, але така дійсність. Мета мого звернення превентивна - не залякати, а роз’яснити, переконати Вас і упередити негативні наслідки.

Сільська рада, виконавчий комітет, я особисто просимо всю громаду згуртуватись, бути максимально толерантними,  не звинувачувати в ситуації ні один одного, ні місцеву владу, ні державну.  Та головне – не  виникнення  заборгованості зі сплати  земельного податку як у фізичних осіб, власників земельних ділянок ,  так і в бюджеті нашої  громади.

З повагою та вдячністю за розуміння

в.о.Тузлівського сільського голови

Олексій Семещенко