29 серпня - Горіховий Спас!

Дата: 10.09.2018 17:11

29 серпня - Третій Спас, який прийнято називати Горіховим, Хлібним або Полотняним Спасом. Такі назви він отримав завдяки тому, що в останні дні серпня здавна починали збирання диких горіхів. Також Горіховий Спас часто іменують Спасом на полотнах. У народі свято називають Осінній Спас і Холодний Спас. На це свято у церкві святять горіхи.

За давнім переказами цього дня правитель міста Едесси в Месопотамії, Авгар, захворів на проказу і послав до Ісуса Христа живописця Ананія з листом, де просив Спасителя про зцілення. Побачивши лик Спасителя, художник захотів намалювати його, але йому це ніяк не вдавалося. Тоді Господь попросив подати йому рушник, вмився і витер обличчя. На рушнику відбився його лик. Завдяки цьому Нерукотворному образу, привезеному живописцем, князь Едесси зцілився.

НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
На Горіховий Спас прийнято освячувати нові колодязі, ходити до джерел і пити з них воду. Також цього дня печуть паляниці і пироги з борошна нового врожаю. Великих гулянь на це свято не влаштовували.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ
Не відмовляйтеся від роботи, оскільки Горіховий Спас - час збирання врожаю і заготівлі припасів на зиму. Не можна виходити в ліс без оберега, бо там можна зустрітися з нечистою силою. Не відмовляйте в їжі нужденним і подорожнім.

ПРИКМЕТИ
Третій Спас хліба припас.

Урожай на горіхи - чекай наступного року на врожай хліба.

Ластівки відлітають у три рази - у три Спаси.

Якщо журавлі відлетять до третього Спаса - на Покрову буде морозно.