РЕЄСТРАЦІЯ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ

Колективний догові́р – угода, яка укладається між власником або уповноваженим органом (особою) і одним або кількома профспілковими чи іншими уповноваженими на представництво трудовим колективом органами, а у разі відсутності таких органів — представниками трудящих, обраними та уповноваженими трудовим колективом. Колективний договір є результатом соціального партнерства та діалогу на локальному рівні.

Відповідно до статті 2 Закону України “Про колективні договори і угоди” колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях (далі – підприємства) незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Зміст колективного договору та порядок підписання визначено Законом України “Про колективні договори і угоди”.

Керуючись статтею 9 Закону України “Про колективні договори і угоди” та постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 115 “Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів” колективні договори підлягають повідомній реєстрації місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

На території сіл Тузли, Базар‘янка, Безім‘янка, Веселе, Садова, Весела Балка, Новомихайлівка, Лебедівка  питання повідомної реєстрації колективних договорів віднесено до компетенції Тузлівської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області.

Для здійснення реєстрації колективного договору:

Одна із сторін колективного договору надає до Тузлівської сільської ради:

• 3 автентичні екземпляри підписаного та відповідним чином оформленого (наявність титульної сторінки, нумерації сторінок, прошнуровано, скріплено печаткою та підписом) колективного договору;
  • лист – звернення.

Один екземпляр, наданого на реєстрацію колдоговору,  надається спеціалісту Тузлівській сільської ради для його розгляду на відповідність законодавству та у разі виявлення порушень надання рекомендацій стосовно їх усунення.

Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів з дня, наступного після надходження договору до реєструючого органу – Тузлівської сільської ради.

Після перевірки договору на відповідність законодавству спеціалістом проводиться його реєстрація шляхом розміщення напису на титульній або першій сторінці кожного примірника договору та внесення відповідного запису до реєстру колективних договорів.

У разі реєстрації договору менш як 14 робочих днів реєструючий орган повідомляє про це заявника. В іншому випадку заявник повинен з‘явитися до Тузлівської сільської ради на 15 робочий день з дня, наступного після надання договору на реєстрацію, для отримання під підпис своїх екземплярів договору та у разі наявності рекомендацій щодо його змісту.

Для здійснення реєстрації змін чи доповнень до колективного договору одна із сторін колективного договору надає до Тузлівської сільської ради:

• 3 автентичні екземпляри підписаного та відповідним чином оформленого (наявність титульної сторінки, нумерації сторінок, прошнуровано, скріплено печаткою та підписом) колективного договору;
  • 1 екземпляр договору, до якого вносяться зміни чи доповнення;
  • по 1 екземпляру  зміни чи доповнень, які вносились з початку дії договору (у разі їх реєстрації);
  • лист – звернення.

Порядок реєстрації змін чи доповнень до колективного договору аналогічний порядку реєстрації самого договору.