Служба у справах дітей Тузлівської сільської ради інформує. Увага - батьківський контроль
Керівник служби у справах дітей Олексій СЕМЕЩЕНКО інформує:
Функція «батьківський контроль»: як убезпечити дитину від можливих трагічних наслідків перебування в Інтернеті.
Чому важливий «батьківський контроль» на телефоні, як його встановити та на скільки це надійно.
Батьки повинні контролювати своїх дітей, приділяти їм увагу, вчити їх думати. Такі й подібні думки висловили користувачі мережі фейсбук в коментарях під трагічною новиною, де йдеться про смерть учениці від прийому одночасно 40 таблеток.
Нагадаємо, 16 лютого з’явилось повідомлення про те, що на Київщині, в академічному ліцеї «Гармонія», дві учениці сьомого класу випили по 40 таблеток дротаверину (входить до склад «Но-шпа»). Одна з дівчат померла, а інша перебуває в лікарні, її стан вже середньо стабільний. У прес-службі поліції розповіли, що учениці надивились відео в TikTok на кшталт: «Випий 40 таблеток і подивись, що буде».
Тож одні переконані, що відповідальність за дії підлітків лежить на батьках, інші вважають винною соцмережу TikTok, а треті радять встановити «батьківський контроль» на телефони дітей. Й хоча існує думка, що такий формат контролю ненадійний, та все ж таки це не вартує незначних зусиль і все ж таки дозволяє батькам тримати ситуацію під контролем.
ЩО ТАКЕ «БАТЬТКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ» НА ГАДЖЕТАХ:
1. Можливість обмеження часу використання електронного пристрою.
2. Блокування доступу до онлайн-ресурсів з небажаним (небезпечним) контентом.
3. Можливість відстеження активності та місцезнаходження пристрою.
НАВІЩО ПОТРІБНО ВСТАНОВЛЮВАТИ «БАТЬКІВСЬКИЙ КОНТРОЛЬ»
В реаліях сьогодення дуже важливо тримати під контролем цифрове життя дитини. Але доречно, аби це був не тотальний контроль, а «спостереження» задля її ж безпеки. Тобто, важливо пояснити дитині, для чого потрібен той чи інший спосіб контролю, в тому числі й «батьківський» у гаджетах. При перших ознаках небезпечний дій дитини ( перегляд ненадійного контенту, скачування сумнівних за стосунків, онлайн-покупки на заборонених сайтах) не потрібно відразу сварити дитину. Найкраще проговорити наслідки тих чи інших дій.
А от «Батьківський контроль» якраз потрібен для того, щоб батьки могли спостерігати за діями дитини в цифровому світі. Також ця функція дозволяє бачити в реальному часі, де знаходиться дитина.
РІВЕНЬ НАДІЙНОСТІ «БАТЬКІВСЬКОГО КОНТРОЛЮ»
Звісно, дана функція не захищає дитину від шкідливої чи небезпечної інформації на всі 100; й не варто цілком і повністю на неї покладатися. Але якщо такий вид контролю поєднати з відповідними профілактичними бесідами, хорошими стосунками з дитиною тощо, то висока ймовірність, що результат буде тільки позитивним.
Деякі дорослі подейкують, що «батьківський контроль» легко оминути чи хакнути й діти розуміються, як це зробити. Але насправді це і є правда, і міф одночасно.
Річ у тім, що встановити «батьківський контроль» можна декількома способами:
1.Через завантаження спеціального за стосунку в «Play Маркет” чи App Store» й можна «надурити». Але при встановлені батьківського контролю через функціонал самого телефону його хакнути практично неможливо, принаймні дітьми. Варто лише зауважити, що функція «батьківський контроль» наявна в новіших моделях телефонів та планшетів.
В ході моніторингу соціальних мереж TikTok, Instagram nf Likee відділом ювенальної превенції УПД ГУНП в Одеській області виявлено поширення хештегів: # 3 марта; #3марта2021; #3 березня тощо, які спонукають підлітків приєднатись до челенджу суїцидального характеру. Зміст челенджу полягає в тому, що його учасники 03.03.2021 року планують вчинити спробу самогубства, або нанести само ушкодження.
Зазначені хаштеги найбільш розповсюджені серед дітей віком від 11 до 15 років в соціальній мережі TikTok. Станом на 25.02.2021 року за пошуковим запитом #3 марта та його варіаціями в мережі TikTok висвітлювалось більше 164 тисяч результатів.
Як підсумок: дуже важливо розуміти, що жоден контроль не змінить живого і здорового спілкування з дитиною, особливо підліткового віку. Діалог, довіра й максимальна спостережливість зі сторони батьків – запорука безпечного життя дитини.
Шановні батьки зверніть УВАГУ щодо попередження можливих трагічних наслідків перебування в Інтернеті.