З 1 квітня настає "сезон тиші" у лісах.

Дата: 31.03.2021 11:38

З 1 квітня до 15 червня в Україні оголошено "сезон тиші".

Це період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

За інформацією Державної екологічної інспекції України, сезон тиші – це природоохоронний захід, що запроваджений на законодавчому рівні відповідно до статті 39 «Про тваринний світ» у період масового розмноження диких тварин з метою охорони середовища їх існування, умов розмноження та шляхів міграції.

У лісах та на об’єктах благоустрою суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин:

- пальбу,

- проведення вибухових робіт, феєрверків,

- санітарного вирубування лісу,

- використання моторних маломірних суден,

- проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

За порушення вимог охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин винні особи зобов’язані будуть сплатити штраф: громадяни – від 510 до 850 гривень, а посадові особи – від 850 до 1190 гривень. За невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршення середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, загрожує штраф у розмірі від 850 до 1190 гривень (стаття 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Закінчується «сезон тиші» 15 червня.

Закликаємо  громадян бути свідомими та зважати на вимоги щодо охорони середовища перебування диких тварин.

"Сезон тиші"