Велике християнське свято - Благовіщення Пресвятої Богородиці!
Щороку 7 квітня православні християни відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці - третій за значенням свято після Великодня і Різдва Христового - як пам'ять про благої вісті Діві Марії про її непорочне зачаття і народження Сина Божого. З Благовіщенням в народі пов'язані деякі старовинні звичаї. Кажуть, що в Благовіщення «птах гнізда не в'є, дівчина коси не пасе», тобто будь-яка робота вважається гріхом. Не можна в'язати, займатися господарством, працювати в городі.
Свято пов'язане з євангельськими подіями — коли ангел сповістив Діві Марії про те, що вона скоро стане матір'ю Ісуса Христа. День Благовіщення Пресвятої богородиці належить до дванадесятих свят. Згідно з сюжетом Євангелія від Луки, архангел Гавриїл відвідав Діву Марію і дав їй благу звістку про швидке народження Ісуса Христа. Сама назва свята з’явилася близько сьомого століття, а сьогодні Благовіщення є одним з найбільш важливих і улюблених свят християн.
У народних традиціях цей день полюбляли не менше. Вважалося, що на Благовіщення земля прокидається від сну. Існувало також повір'я, ніби на Благовіщення «відкривається небо» і можна просити про заповітні бажання