ТУЗЛІВСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Одеська область, Білгород-Дністровський район

COVID-19: Рада ЄС ухвалила пакет макрофінансової допомоги обсягом у 3 млрд. євро для підтримки сусідніх країн-партнерів

Дата: 10.09.2021 10:36

20 травня Рада ЄС ухвалила рішення про надання 3 млрд. євро макрофінансової допомоги десяти країнам-партнерам зі сфери розширення та сусідства. Мета підтримки - допомогти їм впоратися з негативними економічними наслідками пандемії COVID-19.

Фінансову допомогу буде надано у вигляді позик на дуже сприятливих умовах. Її буде розподілено таким чином:

• Албанії — 180 млн. євро;
  • Боснії та Герцеговині — 250 млн. євро;
  • Грузії — 150 млн. євро;
  • Йорданії — 200 млн. євро;
  • Косово* — 100 млн. євро;
  • Молдові — 100 млн. євро;
  • Чорногорії — 60 млн. євро;
  • Республіці Північна Македонія — 160 млн. євро;
  • Тунісу — 600 млн. євро;
  • Україні  — 1,2 млрд. євро.

Допомога Євросоюзу надасть цим країнам змогу задовольнити їхні негайні потреби у фінансуванні, що виникли внаслідок пандемії COVID-19. Разом з підтримкою Міжнародного валютного фонду, ці кошти можуть сприяти підвищенню макроекономічної стабільності та створенню простору, у якому ресурси можна буде спрямувати на захист громадян та пом'якшення серйозних негативних соціально-економічних наслідків пандемії.

* Використання цієї назви не є ознакою упередженості щодо позицій чи статусів та узгоджене із Резолюцією 1244 (1999) Ради Безпеки ООН і висновком Міжнародного суду щодо декларації про незалежність Косова.