Пошкоджене майно

Дата: 21.08.2023 21:50

Як отримати послугу

Онлайн

1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису чи BankID.

2. Заповніть онлайн-форму та вкажіть:- дані про об’єкт, що було пошкоджено (у разі, якщо інформація про ваш об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав, її може бути завантажено автоматично. В іншому разі внесіть інформацію про об’єкт самостійно;- фото та опис пошкоджень

3. Ознайомтесь з повідомленням та відправте його.

Офлайн

Офлайн можна звернутися до ЦНАПу або до нотаріуса. Для цього вам знадобиться:
- РНОКПП та паспорт,
- фото пошкоджень, якщо є,
- електронна пошта (на неї надійде номер повідомлення про пошкоджене майно).

Зверніть увагу: перед тим, як звернутися до ЦНАП, перевірте, чи приймають в обраному відділенні повідомлення про пошкоджене майно в службі підтримки Дії.

Наступні кроки

Згодом буде створено спеціальну комісію, яка оцінить збитки. Ми сповістимо вас про наступні кроки, коли буде визначено порядок та розпочато процес компенсації.

Часті питання та відповіді

За яке майно виплачуватимуть компенсацію?

За повністю зруйновані або частково пошкоджені житлові будинки, квартири та житлові приміщення, власниками яких є громадяни України. На нежитлову нерухомість поки що компенсації не передбачені.

Як буде нараховуватись компенсація?

Над цим питанням ще працюють. Швидше за все, механізм буде таким: - Подання окремої заявки на оцінку та виплату компенсації.- Спеціальна комісія оцінює збитки, визначає суму виплат.- Кошти зараховуються.Важливо: у деяких випадках можливі інші види компенсації. Наприклад, видача нової квартири замість знищеної.

Чи буде компенсація за пошкоджені транспортні засоби та нежитлові приміщення?

Наразі ні. Послуга стосується лише житлових об’єктів нерухомості.

Яке майно вважають об’єктом культурної спадщини?

Це пам’ятки архітектури місцевого та національного рівня, які внесені до відповідних реєстрів Мінкульту. Якщо ви не знаєте, чи належить ваш будинок до культурної спадщини, перевірте в Реєстрі нерухомих пам’яток України.