Шкода куріння, коротко і по суті !

Дата: 29.01.2024 09:55

Нет описания фото.

Куріння тютюну має майже 500-річну історію. Відкриття Христофором Колумбом в 1492 році Америки пов’язано з відкриттям європейцями багатьох нових для них рослин, серед яких був і тютюн. Особливо популярним тютюн став в XVII–XVIII столітті.

Тютюнопаління, як одна з форм вживання тютюнових виробів, залишається однією з найбільш поширених шкідливих побутових звичок у світі.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я близько третини населення нашої планети від 15 років і старше є завзятими курцями. За останній десяток років тютюнопаління стало прямою і опосередкованою причиною смерті 30% з усієї кількості людей віком від 35 до 69 років і 14% людей старше цього віку. Серед країн Європи Україну відносять до країн з високою розповсюдженіcтю паління серед населення.

Особливо чутливі до негативного впливу тютюну на організм – діти, і не тільки, коли палять, а навіть якщо просто часто знаходяться в накуреній кімнаті.

Пропонуємо вам коротко ознайомитись та показати близьким людям цей невеликий список фактів. Він є Пам'яткою про шкоду куріння і може виявитися дуже корисним у певних ситуаціях:

- у момент затягування сигаретою утворюється близько 1200 шкідливих речовин, серед яких канцерогени, що викликають рак. Все це прямо потрапляє в організм курця;

- органи людини, що курить постійно, без вихідних і свят, перебувають у стресовому стані кисневого голодування;

- куріння викликає серйозні хвороби дихальних шляхів та онкологічні захворювання;

- виснажливий кашель і мокротиння - постійні супутники курця;

- серце людини, залежної від цигарок, зношується набагато швидше за рахунок частіших серцевих скорочень;

- згодом нікотин серйозно вражає травну систему, провокуючи виразку;

- слабшає сприйняття розмовної мови, знижується слух, працездатність, різке зниження розумових здібностей дітей;

- за рік від куріння помирають близько 4 мільйонів людей, тобто кожні вісім секунд з'являється нова жертва нікотину;

- курець своїми ж руками скорочує власне життя щонайменше на вісім років.

І це найменше того, що можна помістити в пам'ятку про шкоду куріння. Ми сподіваємося, що ці відомості виявляться корисними і в черговий раз нагадають людям про необхідність якнайшвидше позбутися нікотинової залежності.

З профілактичною метою, особливо серед дітей та молоді радимо проводити навчальні, розважальні заходи, тренінги, бесіди, активно залучати до занять фізичною культурою, спортом, роботі у секціях, гуртках і таке інше.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Тютюн та здоров'я – несумісні! Нікотин - наркотична отрута! Паління шкідливе для здоров'я!