Новини громади

З міжнародним Днем дружби!

30 липня — Міжнародний день дружби між державами, культурами та всіма людьми на Землі. Свято це зовсім молоде. Лише в 2011 році Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про його проведення.

14:51 10.09.2018

Вуличне освітлення в с. Тузли

В селі Тузли розпочалися роботи з впровадження енергозберігаючих технологій і модернізації вуличного освітлення.

14:41 10.09.2018

Яблуневий спас

Яблуневий Спас святкують 19 серпня, це свято ще називають Преображенням Господнім. У це свято прийнято святити яблука, пригощати ними друзів та близьких, а також вітати один одного зі Спасом.

16:47 19.08.2018

Медовий спас

14 серпня – свято Маковія або медово-маковий Спас. У народі його ще називають Першим Спасом або Спасом на воді. За давніми переказами, князь Володимир саме цього дня прийняв хрещення, тому у стародавньому Києві 14 серпня освячували воду в Дніпрі і називали цей Спас «Спасом на воді». Сьогодні досхочу їдять мед, не дарма ж Спас Медовий, а також чистять та впорядковують криниці й джерела. За давнім звичаєм на Медовий Спас віруючі приносять у храми мед для освячення. Традиція ця пов’язана зі стародавньою настановою – перший урожай приносити Богові і лише після цього споживати самим. Цього дня у храмах також освячують букети з трав та квітів – «маковійчики». Здавна вважається: якщо не освятити квіти на Маковія, то не буде квітнути господарство. Серед українців свято Маковія одне з найпоетичніших і найшановніших. У дохристиянські часи цього дня вшановували Богів Спасів і освячували квіти, городину та криниці. Зрештою, прийнявши християнізовану назву, люди зберегли давні традиції і дотримуються їх до сьогодні. Від Маковія починається Успенський піст. Він так само суворий, як i Великий (триватиме до 28 серпня – свята Успiння). Другий Спас, або Яблучний, припадає на 19 серпня. Третій Спас найчастіше називають Післяуспінням або Хлібним Спасом і пов’язують його у народі із закінченням літа – свято припадає на 29 серпня.

16:43 14.08.2018

РЕТРО БІТ

БОМБЕЗНИЙ КОНЦЕРТ ГУРТУ "РЕТРО БІТ" 1 липня в Тузлівському Будинку культури з успіхом пройшов концерт гурту РБК "Ретро Біт". Зі сцени лунали - лише живий спів та жива музика! Це було тонко, проникливо і чуттєво. Зал був наповнений музикою і захопленими поглядами. Слухачі радо та охоче підспівували і аплодували співакам та музикантам. Так глядачі висловили своє вподобання гурту, на що гості громади відповідали взаємністю: щирі посмішки, спільні фото на пам'ять та обіцянки повернутися з концертами знову. Голова Тузлівської ОТГ Корнован-Мойсєєнко Л. Ю., адміністрація Тузлівського БК та мешканці громади вдячні учасникам гурту "Ретро Біт" за концерт та чудову нагоду відпочити і насолодитися по-справжньому прекрасним вокалом і музикою. СКЛАД ГУРТУ: клавіша, вокал - Сергій Семенюк; ударні - Іван Дудніченко; гітара, соло - Тимофій Окороков; скрипка - Валерія Максимчук; гітара, ритм - Андрій Чияченко; бас-гітара, керівник - Ігор Павлов; звукорежисер - Сергій Чабан; ведучий - Борис Вєлєв. Фінансову підтримку в організації концерту надала Тузлівська сільська рада та голова громади Корнован-Мойсєєнко Л. Ю,

14:21 20.07.2018